#NameOn Adriatic Race
1Aegyd Pengg
2010. boat E1 2nd place
2011. boat E1 2nd place
2012. boat E1 1st place
2013. boat SARAH KEY 2nd place
2015. boat E1 1st place
2Alen Bigava
2009. boat Kraljica Jelena 6th place
2010. boat Kraljica Jelena 9th place
2012. boat Kraljica Jelena 10th place
2014. boat Kraljica Jelena 8th place
3Ante Kotarac
4Armano Zekan
5Beppe Bisotto
2012. boat ATAME 5th place
6Berislav Vranić
2009. boat Damaco 2nd place
2010. boat Damaco 3rd place
7Bohumil Fedor
2014. boat Kallista 6th place
8Bojan Božić
2015. boat Vola Vola 2nd place
9Boštjan Jančar
10Ciril Vrančić
2015. boat Srna V 8th place
11Ciril Vrančić
12Damir Čargo
2007. boat MATCH POINT 8th place
2008. boat MATCH POINT 12th place
2010. boat MATCH POINT 7th place
2011. boat MATCH POINT 5th place
2012. boat MATCH POINT 6th place
2014. boat Waypoint 4th place
13Damir Repac
2015. boat Geisha I 9th place
14Darko Prižmić
2007. boat AdriaAzija HPB 2nd place
2008. boat AdriaAzija HPB 3rd place
2009. boat AdriaAzija HPB 1st place
15Denis Vukas
2015. boat Dubrovnik 4th place
16Denis Vukas
17Dmitry Gornyy
18Dušan Puh
2008. boat Veliki Viharnik 1st place
2010. boat Veliki Viharnik 1st place
2011. boat Veliki Viharnik 3rd place
19Duško Tomić
2014. boat Dustom 7th place
2015. boat Dustom 6th place
20Filip Zlatan Zoričić
2010. boat BARBA BRANKO 4th place
2012. boat BARBA BRANKO 2nd place
2013. boat BARBA BRANKO 4th place
21Goran Martinović
2011. boat Wild Thing 6th place
22Hrvoje Banović
2008. boat Buba Kucin 11th place
2009. boat NAOMI 2 KUCINI 8th place
2010. boat Karmen Kucin 8th place
2011. boat Karmen Kucin 7th place
2012. boat SMOKOVA KUCIN 4th place
23Jakša Miloš
2012. boat Naomi 2 7th place
24Jan Čermak
25Janez Gorec
2015. boat Shark 7th place
26Jelena Jurišić
2012. boat BARE 9th place
27Jurica Kinkušić
2011. boat Ramande Manderosi 8th place
2012. boat Stoncica I Manderosi 11th place
2013. boat MANDEROSI 6th place
2015. boat MANDEROSI 13th place
28Kalabmera Junior
29Krešimi Đakulović
2008. boat Mareus 9th place
30Kristian Hajšnek
2008. boat Boxx 5th place
31Kristof Nobilis
2010. boat Perjura 5th place
2011. boat Perjura 4th place
32Kurt Zatloukal
2013. boat AUSTRIA ONE 3rd place
2014. boat AUSTRIA ONE 3rd place
33Luka Pezelj
34Marin Mrduljaš
2008. boat Balena 12th place
35Mario Kundih
2009. boat Mala 9th place
36Marko De Micheli Vitturi
37Marko Murtić
2007. boat AAG Big One 1st place
38Marton Jozsa
2009. boat Spirit of Pleasure 5th place
2011. boat Wild Joe 1st place
39Matko Perharić
40Milan Pivalica
41Milijenko Nikolić
2015. boat Waypoint 5th place
42Miro Jakubcik
2012. boat SABRE 3rd place
2013. boat SABRE 5th place
2014. boat SABRE 5th place
43Mladen Bralić Novak
44Mladen Crljen
2007. boat Stončica 12th place
45Neven Visković
2007. boat Leona 11th place
46Robert Gaćina
2007. boat Jonathan III 7th place
47Sani Delić
2007. boat Anadora 3rd place
2008. boat Anadora 6th place
2009. boat Anadora 3rd place
2013. boat MY DREAM 7th place
48Šime Stipaničev
2007. boat Marina Tribunj 9th place
49Stipe Karuza
2013. boat NAOMI 2 KUCINI 7th place
50Stipe Orhanović
2008. boat Kramolin 12th place
51Tim Chaos
52Tin Matulja
2008. boat Cuba Libre 2nd place
53Tomaš Doležal
2009. boat Three Sisters 4th place
2010. boat Three Sisters 6th place
54Tomislav Banovac
2007. boat Saint Martin 5th place
2008. boat Carmen 10th place
2009. boat Luce 7th place
2012. boat Vitrena 8th place
2015. boat Vitrena 11th place
55Tomo Cvitanović
2007. boat Toto 14th place
56Tonči Kordić
2014. boat Dubrovnik 1st place
57Toni Bulaja-Vepar
2013. boat OLA 1st place
2014. boat OLA 2nd place
2015. boat OLA 3rd place
58Vedran Nemeš
2007. boat Oportunity 10th place
2008. boat Lea 8th place
59Želimir Vego
2009. boat Adio Pameti 9th place
60Željko Cikatić
2007. boat Bonvi 13th place
61Željko Perović
62Zrinka Hrvoj
2007. boat BARBA BRANKO 4th place
2008. boat BARBA BRANKO 4th place
63Zsombor Berecz
2015. boat Bolshoy 10th place
64Zvonko Kotarac
2007. boat Snježana 6th place
2008. boat Snježana 7th place
65Zvonko Mesić
2007. boat Pojoda 14th place